Jak si mě koučink našel

17.05.2021

Vlastně se tak u mě vyskytl. Byla to celoživotní součást mě samé. Jen jsem o tom nevěděla. A víte kdo mi tento můj dar ukázal? Byla to koučka Tereza Valášková, kterou jsem si na sebe najala, když jsem poprvé začala zvažovat změnu práce, a to úplný odchod z oboru. To bylo v roce 2018. Mé první setkání s koučinkem a výsledkem našich setkání bylo, že jsem rozený kouč a pokud se rozhodnu být koučkou nemám váhat a jít do toho. Bylo to pro mě zajímavé zjištění, se kterým jsem ale ještě v té době neuměla naložit. 

A tak jsem naposledy změnila zaměstnání. Byla jsem spokojená a opět naplno využívala svých schopností při vedení mých teamů. A teď už vlastně víc a uvědomovala jsem si čím dál více, jak pracuji s lidmi. Bylo to úžasné.

V říjnu 2020 se stalo něco, o čem budu psát až jindy. Mělo to ale zásadní vliv na zbytek mého života a já na pár měsíců zmizela úplně ze světa. Má 13.komnata. A tak v lednu 2021 jsem podala svou poslední výpověď a rozhodla se jít po cestě která je mi tak blízká a kam jsem pomalu a jistě poslední roky směřovala. Rozhodla jsem se být koučkou a pomáhat lidem hledat jejich silné stránky, radosti, sebedůvěru, sebelásku a také pomáhat překonávat těžké životní situace.

Už v říjnu, i přes mou úplnou paralýzu a odtrhnutí se od světa, jsem začala studovat Profesionální koučink a v květnu získala certifikaci CPC Kouče.  

V květnu 2021 jsem zahájila kurz Spirituálního životního koučinku u americké koučky Christy Whitman. Tato metoda si mě naprosto získala. Je zaměřená na práci s emocemi ve všech možných formách a učí lidi s emocemi pracovat a umět je prožívat a hlavně přijímat. Hodně se zaměřuje na práci s myšlenkami a volbou slov. Slova a myšlenky mají totiž neuvěřitelnou moc.

Dnes 17.5.2021 mi přišly 2 úžasné knihy Život samá pohroma a Tělo sčítá rány. A budou mou další etapou v koučování, kdy se zaměřím na to, jak stres, traumata, nemoci a bolesti dopadají na tělo a mysl a jak tyto těžké životní etapy zvládnout a překonat.

Plánů mám dost, tak se máte na co těšit

S láskou a radostí ze života se dnes loučí Vaše koučka a průvodkyně na cestě za spokojenějším životem, Katka Černá